Montessori v kuchyni

18. 11. 2022

Zveme Vás na pokračování kurzu Montessori na doma, které je i nyní pod vedením Ireny Kubantové. Kurz je určen pro rodiče, kteří chtějí načerpat inspiraci, já spolupracovat s dětmi v kuchyni.

Po úspěšně naplněném kurzu Montessori na doma jsme se rozhodly navázat kurzem Montessori v kuchyni s vánoční tématikou :). Přijďte si k nám odpočinout od předvánočního shonu a dozvědět se, jak si udělat klidné Vánoce i doma při přípravách a vaření s dětmi do 3 let.

Celým kurzem vás provede opět skvělá Irena Kubantová, která je lektorkou Montessori kurzů a kurzů komunikace pro rodiče od narození po pubertu, také mámou 3 dospívajících dětí.

Více o Ireně: https://www.montessori-praxe.cz/

Kurz je určen rodičům dětí od cca 10 měsíců do 3 let. Setkáme se s možnostmi činností s dětmi v kuchyni, od umývání jablíčka až ke krájení mrkve do polévky. Respektujeme zde možnosti každého dítěte, každé rodiny a potřebu bezpečí v domácím prostředí.

Ukazujeme cestu, jak dát dětem smysluplnou práci a zodpovědnost. Práci v souladu s jejich schopnostmi a potřebou se zapojit. S ohledem na jejich momentální soustředění a únavu. Montessori aktivity pro děti jsou rozfázovány jako cesta, jak se například mohou dostat k nakrájení cukety do polévky už v tomto věku.

V kurzu Montessori v kuchyni se dozvíte jak vytvořit připravené prostředí. Jak si něco upéct nebo uvařit a zároveň zapojit do této činnosti dítě? Dítě nemusí jen sedět a koukat. Děti velmi rády pomáhají, ochutnávají, učí se a zkouší nové věci.

Dozvíte se jak i dvouleté dítě může pracovat s nožem, jak je možné jej zapojit do přípravy jídla a následně i jak se postarat o celkový úklid. A vzhledem k vánočnímu času nezapomínáme ani na cukroví :)

Cena kurzu pro rodiče dětí z jesliček První krok - 250 Kč.
Cena kurzu pro ostatní účastníky - 550 Kč.

Hlásit se můžete na emailu info@vzdelavanipronejmensi.cz.
Účast na kurzu je možná pouze s dětmi do 6ti měsíců věku. Děkujeme za pochopení.